top of page

sob., 07 mar

|

Kawiarnia Nutka Cafe & Klub Edukacji Muz

Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Zapraszamy do wzięcia udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych dzieci w wieku 10-14 lat. Już 07.03.2020 r. rusza 27 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych i 3 edycja specjalnych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży do 14 lat
Cotygodniowe Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży do 14 lat

Czas i lokalizacja

07 mar 2020, 15:00 – 14 mar 2020, 17:00

Kawiarnia Nutka Cafe & Klub Edukacji Muz, Obozowa 82A, 01-434 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy do wzięcia udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych dzieci w wieku 10-14 lat.

Już 07.03.2020 r. rusza 27 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych i 3 edycja specjalnych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W semestrze „Wiosna 2020” zajęcia odbywają się w soboty w godz. 15.00-16.30

Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe odbędzie się 07.03.2020 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść!

Informacje szczegółowe na stronie: www.spiewajmy.waw.pl/cotygodniowe_dzieci.html

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Tematem przewodnim warsztatów będzie przygotowanie Koncertu  Bajkowego. Na zajęciach uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją ale  przede wszystkim uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę  odkryć swój potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać  odwagi nie tylko scenicznej i wybić się z tłumu, przygotować się do  udziału w festiwalu piosenki, lub występu w szkole, zrealizować swoje  pierwsze studyjne nagranie piosenki. To również okazja do spotkań dla  osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie  zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a  po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na  długie lata.

Na kolejnych 13 spotkaniach uczestnicy zapoznając się ze sztuką  wokalną, będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu estradowego i  profesjonalnych podkładów muzycznych. W części teoretycznej spotkań  poruszane będą zagadnienia bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór  repertuaru, poszukiwanie właściwej interpretacji, uwagi na temat  wizerunku scenicznego, jak radzić sobie z tremą, higiena aparatu  głosowego itp.).

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych pedagogów: Wiolettę  Pruską i Damiana Czarneckiego.Szkolenie zakończymy uroczystym Koncertem Bajkowym w sobotę 06.06.2020 r.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w  sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową płytę CD z  nagraniami wszystkich uczestników zajęć.

Warsztatowicze między spotkaniami mają również możliwość korzystania  nieodpłatnie z sali prób wyposażonej w nagłośnienie estradowe.

Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących  wokalistów, dolna granica wieku to 10 lat górna granica to 14 lat.  Starszą młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w Cotygodniowych  Warsztatach Wokalnych dla młodzieży i dorosłych.

Dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych oferujemy  niezależnie indywidualne lekcje śpiewu estradowego. 

O szczegółach można  przeczytać tu: lekcje śpiewu oraz tu: www.spiew.warszawa.pl

Ilość miejsc ograniczona od 6 do 10 osób w grupie- decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY:

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pl a powinny  zawierać: imię i nazwisko uczestnika, telefon i adres mailowy do rodzica  (opiekuna)

Miejsce spotkań: Piwnica Artystyczna Nutka Café, Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY:

Opłata za cały semestr „Wiosna 2020” wynosi 700 zł. Opłata obejmuje: 

  • 13 spotkań grupowych 90 minutowych (pierwsze bezpłatne); 
  • 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe; 
  • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania na wspólnym CD – link do nagrań KLIKNIJ; 
  • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami)  korzystanie z 3 sal prób wyposażonych w sprzęt estradowy; 
  • podkłady muzyczne; 
  • udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych); 
  • sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego;

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są gotówką na drugim spotkaniu 14.03.2020 r.

Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne.

W przypadku rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

Planowo odwołane są zajęcia 11.04.2020 r. i 02.05.2020 r.

Pierwsze spotkanie zaplanowane na 07.03.2020 r. jest spotkaniem  pokazowym – bezpłatnym, na które można przyjść po wcześniejszym  przesłaniu zgłoszenia. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy podejmują  decyzję czy taka forma zajęć im odpowiada i zapisują się na stałą listę.  Opłaty za cały semestr z góry przyjmowane są gotówką na drugim  spotkaniu lub przelewem jeśli zainteresowana osoba z różnych powodów nie  może uczestniczyć w drugim spotkaniu.

Jeśli ktoś zechce dołączyć do grupy w trakcie trwania semestru -o ile  będzie miejsce w grupie może to zrobić – koszt uczestnictwa wyniesie  równowartość pozostałych do końca zajęć.

Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest  zwracana.Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach –  o ile będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny  każdorazowo po zajęciach wynosi 60 zł od osoby. Z tej formy mogą  skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają  ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze  zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji  nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z  sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić.

Bardzo proszę zainteresowane osoby o zgłoszenia e-mailem, dodatkowe  informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem +48 606 607 826.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.Damian Czarnecki

Plan cotygodniowych spotkań:

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 10 minut Ćwiczenia rozciągające  wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy. Seria  ćwiczeń artykulacyjnych. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut Ćwiczenia fizyczne całego  ciała. Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY  pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego  układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 20 minut Połączenie ćwiczeń  artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych. Ćwiczenia mające na celu  poszerzenie skali głosu. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie  brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU ,NAUKA PIOSENEK,  PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut. W tej  części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej  w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane  na pracę indywidualną z uczestnikami.Wstępna lista tematów do IV części  zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia:

1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością. 2. Dobór repertuaru. 3. Praca z mikrofonem. 4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki. 5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji. 6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach. 7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek). 8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu. 9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą. 10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie. 11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe. 12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją). 13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page