top of page

wt., 03 mar

|

Piwnica Artystyczna Nutka Cafe

Cotygodniowe Warsztataty Wokalne - zapraszamy dorosłych i młodzież

Propozycja dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. CWW to spotkania dla wokalistów amatorów, którzy podczas świetnej zabawy, już od ponad 13 lat, rozwijają swój warsztat wokalny przy udziale twórcy warsztatów Damiana Czarneckiego. Grupa początkującą przygotowuje koncert piosenek bajkowych.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Cotygodniowe Warsztataty Wokalne - zapraszamy dorosłych i młodzież
Cotygodniowe Warsztataty Wokalne - zapraszamy dorosłych i młodzież

Czas i lokalizacja

03 mar 2020, 19:30 – 10 mar 2020, 21:30

Piwnica Artystyczna Nutka Cafe, Obozowa 82A, Warszawa, Polska

O wydarzeniu

Propozycja dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Cotygodniowych Warsztatach Wokalnych w Warszawie dla dorosłych i młodzieży.

Już 03.03.2020 r. rusza 27 edycja Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych.

Spotkanie pierwsze – pokazowe – bezpłatnie.

W semestrze „Wiosna 2020” zajęcia odbywać się będą w 5 grupach w  poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, oraz dziecięco-młodzieżowa w  soboty.

Pierwsze bezpłatne spotkanie pokazowe dla grupy wtorkowej odbędzie  się 03.03.2020 r. – wystarczy wysłać zgłoszenie i przyjść! To spotkania  dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.

Informacje o CWW dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia. znajdziesz  pod tym linkiem: www.spiewajmy.waw.pl/cotygodniowe_dzieci.html

Informacje szczegółowe dot. Cotygodniowych Warsztatów Wokalnych dla  młodzieży i dorosłych są tu:  www.spiewajmy.waw.pl/cotygodniowe.html

—————————————————————————–

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Na profesjonalnych zajęciach dla dorosłych i młodzieży od 14 roku  życia uczestnicy pracują nad emisją głosu i dykcją oraz przede wszystkim  uczą się śpiewu. Dzięki warsztatom każdy ma szansę odkryć swój  potencjał wokalny, zyskać poczucie własnej wartości nabrać odwagi nie  tylko scenicznej i wybić się z tłumu. To również okazja do spotkań dla  osób o podobnych zainteresowaniach – kochających śpiewanie. W trakcie  zajęć i poza nimi wspieramy się, doradzamy, kibicujemy sobie nawzajem, a  po nich tęsknimy do kolejnego spotkania. Zawiązują się przyjaźnie na  długie lata.

We wtorki w godz. 19.30-21.30 spotykać się będzie grupa podstawowa,  realizująca program dla początkujących. Na kolejnych 15 spotkaniach we  wtorki uczestnicy zapoznając się ze sztuką wokalną, będą mieli możliwość  korzystania ze sprzętu estradowego i profesjonalnych podkładów  muzycznych. W części teoretycznej spotkań poruszane będą zagadnienia  bezpośrednio związane z wokalistyką (dobór repertuaru, poszukiwanie  właściwej interpretacji, uwagi na temat wizerunku scenicznego, jak  radzić sobie z tremą, higiena aparatu głosowego itp.). Mamy tylko 12  miejsc w grupie początkującej. Szkolenie zakończymy uroczystymi  koncertami 31.05.2020 r.

Wszyscy uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w  sesji nagraniowej, w wyniku której otrzymają pamiątkową płytę CD z  nagraniami wszystkich uczestników zajęć.Warsztatowicze między  spotkaniami mają również możliwość korzystania nieodpłatnie z 3 sal prób  wyposażonych w nagłośnienie estradowe. Zajęcia w grupie podstawowej  przeznaczone są przede wszystkim dla początkujących wokalistów, dolna  granica wieku to 14 lat, górnej granicy nie ma, najstarszy uczestnik  miał 70 lat :-), czym potwierdził, że na naukę śpiewu nigdy nie jest za  późno.

———————————————————————————

We czwartki w godz. 19.30-21.30, środy w godz. 20.00-22.00 i piątki w  godz. 20.00-22.00 przede wszystkim zapraszamy uczestników poprzednich  edycji warsztatów, na zajęcia w grupach dla zaawansowanych. Tematem  przewodnim zajęć dla grup zaawansowanych będzie „Piosenka filmowa”.

W grupach tych mogą znaleźć się również wokaliści nie uczęszczający  wcześniej na Cotygodniowe Warsztaty Wokalne traktujący warsztaty np.  jako uzupełnienie lekcji indywidualnych, kształcący się również poza  naszą placówką. Zakwalifikowanie się do tej grupy wymaga wcześniejszego  przesłuchania kwalifikacyjnego. Ilość miejsc w grupach zaawansowanych  ograniczona do 10 osób w grupie – decyduje kolejność zgłoszeń.Nowością  są warsztaty poniedziałkowe. Nazwaliśmy je Studio Teatru Piosenki CWW z  muzyką graną na żywo podczas zajęć i koncertu. Dla tych warsztatów  stworzyłem oddzielne wydarzenie.

———————————————————————————

ZAPISY:

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spiewajmy@akcja.pla powinny  zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz wybór grupy wtorek, środa lub  czwartek.

MIEJSCE SPOTKAŃ:

Piwnica Artystyczna Nutka Café , Warszawa, ul. Obozowa 82A

OPŁATY:  Grupa wtorkowa – początkująca

Opłata za cały semestr „Wiosna 2020” wynosi 750 zł. 

Opłata obejmuje: 

 • 14 ponad 2 godzinnych spotkań grupowych (pierwsze bezpłatne); 
 • 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe; 
 • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się  zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania  na wspólnym na CD;
 • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i  wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt  estradowy; – podkłady muzyczne;
 • udział w koncercie finałowym warsztatów (dla chętnych);
 • profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są na drugim spotkaniu.  Spotkanie pierwsze – pokazowe, jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji w  trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

———————————————————————————-

OPŁATY: Grupa środowa i czwartkowa – grupy zaawansowane.

Opłata za semestr „Wiosna 2020” wynosi 790 zł. 

Opłata obejmuje: 

 • 14 ponad dwugodzinnych spotkań grupowych; 
 • 1 spotkanie indywidualne 30-minutowe; 
 • 60 minutową profesjonalną sesję nagraniową, podczas której uda się  zarejestrować jedną piosenkę. Uczestnicy otrzymają m.in. swoje nagrania  na wspólnym na CD;
 • nieodpłatne (ograniczone jedynie grafikiem i wcześniejszymi zapisami) korzystanie z sali prób wyposażonej w sprzęt estradowy;
 • podkłady muzyczne;
 • udział w koncercie finałowym warsztatów (obowiązkowo);
 • profesjonalną sesję fotograficzną podczas koncertu finałowego.

Opłaty, ryczałtowo za cały kurs, przyjmowane są na pierwszym  spotkaniu. Nie ma możliwości rozłożenia płatności na raty. Nie ma  spotkania pokazowego, spotkanie 1 – jest spotkaniem płatnym. W przypadku  rezygnacji w trakcie trwania kursu opłata nie będzie zwracana.

——————————————————————————

Pierwsze spotkanie dla grupy wtorkowej zaplanowane na 03.03.2020 r.  jest spotkaniem pokazowym – bezpłatnym, na które można przyjść po  wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy  podejmują decyzję czy taka forma zajęć im odpowiada i zapisują się na  stałą listę. Opłaty za cały semestr z góry przyjmowane są gotówką na  drugim spotkaniu lub przelewem jeśli zainteresowana osoba z różnych  powodów nie może uczestniczyć w drugim spotkaniu.

Jeśli ktoś zechce dołączyć do którejś grupy w trakcie trwania  semestru – o ile będą miejsca w grupach może to zrobić – koszt  uczestnictwa wyniesie równowartość pozostałych do końca zajęć.

Ważne!!! W przypadku nieobecności na zajęciach opłata nie jest  zwracana, natomiast uczestnik grupy wtorkowej może wyjątkowo  uczestniczyć w zajęciach grupy środowej czy czwartkowej i na odwrót  jeśli z jakichś względów nie mógł w danym tygodniu być na swoich  zajęciach.

Pierwszeństwo na liście mają uczestnicy poprzednich edycji  cotygodniowych warsztatów wokalnych oraz osoby dokonujące zapłaty na  konto. Osoby chcące na razie jednorazowo skorzystać z zajęć być może  będą zmuszone poczekać, aż zwolni się miejsce w grupie.

Istnieje również możliwość nieregularnego udziału w zajęciach – o ile  będą wolne miejsca. W takim przypadku koszt uczestnictwa płatny  każdorazowo po zajęciach wynosi 60 zł od osoby. Z tej formy mogą  skorzystać również osoby pragnące zorientować się, czy zajęcia spełniają  ich oczekiwania. W takim przypadku konieczne jest również wcześniejsze  zgłoszenie e-mailem. W cenie wejścia nie są uwzględnione koszty sesji  nagraniowej. Osoba uczęszczająca niesystematycznie, chcąca skorzystać z  sesji pokoncertowej będzie musiała za nagranie dodatkowo zapłacić. Osoby  systematycznie uczęszczające otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

————————————————————————————

Plan cotygodniowych spotkań w grupie wtorkowej podstawowej – dla początkujących wokalistów

I. ROZGRZEWKA APARATU MOWY – czas ok. 20 minut  1. Ćwiczenia rozciągające wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poprawną pracę aparatu mowy. 2. Seria ćwiczeń artykulacyjnych. 3. Seria ćwiczeń dykcyjnych.

II. ĆWICZENIA ODDECHOWE – czas ok. 10 minut  1. Ćwiczenia fizyczne całego ciała. 2.  Seria ćwiczeń wyzwalająca poprawny oddech PRZEPONOWO-ŻEBROWY  pozwalająca uzmysłowić istnienie i funkcjonowanie przepony i całego  układu oddechowego.

III. ĆWICZENIA EMISJI GŁOSU – czas ok. 30 minut  1. Połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych. 2. Ćwiczenia mające na celu poszerzenie skali głosu.  3. Wprawki wokalne mające na celu poprawienie brzmienia głosu w niewygodnych rejestrach.

IV. ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z KSZTAŁCENIEM WOKALU , NAUKA PIOSENEK,  PUBLICZNE PREZENTACJE CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW- czas ok. 60 minut W tej  części na każdym spotkaniu będą poruszane różne zagadnienia, najczęściej  w formie wykładu – prezentacji. Co drugie spotkanie będzie przeznaczane  na pracę indywidualną z uczestnikami.Wstępna lista tematów do IV części  zajęć, na czerwono zaznaczane są tematy pozostałe do omówienia:

 1. Uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania przed publicznością.
 2. Dobór repertuaru.
 3. Praca z mikrofonem. 
 4. Próba znalezienia odpowiedniej interpretacji piosenki.  
 5. Wskazanie niedoskonałości warsztatowych i próba ich eliminacji. 
 6. Elementy mające wpływ na udany występ na festiwalach. 
 7. Nauka wspólnych piosenek (zbiorówek). 
 8. Higiena głosu, sposoby radzenia sobie z niedyspozycją głosu. 
 9. Stres, jak radzić sobie z przeszkadzającą tremą. 
 10. Najczęściej popełniane błędy techniczne – wyszczególnienie. 
 11. Najczęściej popełniane błędy dykcyjne i językowe.
 12. Poprawny oddech przeponowo-żebrowy (wykład z prezentacją).
 13. Prezentacja programów komputerowych niezbędnych dla wokalistów.

Oraz wiele innych zagadnień wskazanych bezpośrednio przez uczestników zajęć

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page